Parke Taşı Döşeme

Asfalt veya beton yoldansa parke taşından yapılmış yollar hem daha güzel bir görünüm hemde daha temiz onarım avantajı sağlıyor. Uygulandığı yolun bölgesine bakımlı, eski bir yerleşim yeri havası veriyor. Altyapıda değişiklik yapmak gerektiğinde iş makinelerine gerek kalmadan sessizce kaldırılabiliyor. Çok daha fazla olumlu özelliğinin yanında birkaç olumsuz özelliği de yok değil. Örneğin uygulayan işçilerin bel problemleri yaşaması, hassas uygulanmadığında hoş gözükmemesi, altına uygun dolgu malzemesi serilmediğinde suyun etkisiyle çukurların meydana gelmedi gibi.

Hollanda’lı bir şirket parke taşlı yolları yaygınlaştıracak bir sistem geliştirdi. Fazla mekanik bir alt yapısı bulunmayan bu sistem ile işçiler bir tezgahta çalışırcasına ayakta taşları diziyor. Hareketli araç dizilen taşların sıkı geçmesini sağlıyor, iş süresini kısaltıyor ve işçilerin sağlık sorunu yaşamasının önüne geçiyor. Oldukça basit bir mantıkla çalışan bu sistem parke taşı uygulamasının yaygınlığını arttıracak gibi gözüküyor.

Hollanda’dan halı döşer gibi parke taşı döşeme yöntemi yazısı hakkında bazı bilgiler
Tarih: 17 Kasım 2010 Saat: 11:22
Gösterim: 6.620
Kategoriler: Mühendislik
Yorum: 3 Yorum yazılmıştır. Sizde yorumunuzu yazabilirsiniz.
Etiketler: , ,
  1. Unal han dedi ki:

    Merhabalar Gökhan bey Yukardaki Hollanda Parke Taşı Döşeme Firmasının iletime nasıl geçebiliriz acaba bir bilginiz var acaba ?

  2. Gökhan dedi ki:

    Unal han Merhaba,
    http://www.machinaalbestraten.be/ firmanın web sayfasından gerekli ayrıntılara ulaşabilirsiniz.

Bu Yazı Hakkında Birşeyler Demek İster misiniz?

Gökhan HIZAL
Gökhan HIZAL - Makine Mühendisi Web Günlüğü © 2007 - 2018.
Bu sitedeki içerik Creative Commons lisansıyla korunmaktadır.
Bu sayfayı 2007'den bugüne kadar kişi ziyaret etmiştir.
Linkler: Citroen | Guroni | TurkCar
E-Posta: info@gokhanhizal.com