Makine Mühendisi Ofisi

Otomobillerle yatıp kalkan bir makine mühendisiyseniz bu sizin hayatınıza her şekilde yön veriyor. Alacağınız tişörtün deseninden evinizdeki abajüre hatta ofisinizdeki sehpaya kadar etki edebiliyor. Bu konudan yola çıkarak ofis ve ev tasarımında kullanılabilecek mekanik parçaları Frugal Mechanic isimli web sayfası derlemiş. You Won’t Find These in the IKEA Catalog (Bunları IKEA kataloğunda bulamazsınız) başlığıyla yayınlanan blog yazısını paylaşmak istedim.

Lamborghini JantIndan Sehpa

Lamborghini JantIndan Sehpa

Araba jantından Sehpa. Belki fikir olarak demode olmuş olabilir ama son derece dikkat çekici bir görünüm elde edebilirsiniz. 19 yada 20 inç ebadlı Lamborghini gibi bir spor otomobilden çıkma jant bu iş için biçilmiş kaftan. Tek olarak sıfır böyle bir jant almak son derece pahalıdır. Kırılmış yada eğilmiş bir çıkma jant onarılıp genişliği artırıldıktan sonra zevkinize bağlı olarak boyanarak yada krom kaplanarak etkileyici görünüme sahip bir sehpaya zemin olabilir. Üstelik taşıması da o kadar zor sayılmaz. Yuvarla gitsin..

Motor Bloğu Sehpa

Motor Bloğu Sehpa

Motor Bloğundan Sehpa. Alternatiflerden bir diğeri de motor bloğu üzerine sehpa. Resimde gördüğünüz gibi V8 bir motor bloğu bulabilirseniz eşsiz bir sehpanız olabilir. Müthiş bir ağırlığı olacağı kesin ama geniş girişi olan zemin kattaki ofisler için güzel bir fikir. Silindir bloklarının içecek gözü olarak kullanılabilmesi de cabası. Daha dar alanlarda ise silindir bloğu dik konuma getirilerek de kullanılabilir.

Citroen DS Koltuk

Citroen DS Koltuk

Eski bir arabadan koltuk. Bu fikrin Türkiye’de uygulaması biraz zor olabilir. Resimdeki gibi Citroen DS benzeri bir araç ülkemizde klasik otomobillerin çok az olması, olanında değerli olması nedeniyle bir hayli zor. Şahin, Doğan, Toros gibi bir otomobilden olur mu olmaz mı orası zevkinize kalmış. Üstteki gibi bir uygulama farlar yandığında hoş bir ambiyans oluşturabilir.

Krank Milinden Abajür

Krank Milinden Abajur

Krank milinden abajur. Farklı alternatiflerden biri de bu. Silindir boloğu fikrine göre temin edilmesi daha kolay bir parça. Krom kaplama ile hoş bir görünüm verebilir. Ofis kullanımından daha ziyade ev için düşünülebilir. Güzel olduğu kadarda tehlikeli. Yatağınızın yanı başındaki bu abajur sağlam inşa edilmezse devrilip sizi yaralayabilir. Yere düşse bile gecenin bir yarısı müthiş bir sesle hem siz hemde komşularınız uyanabilir. Çocuklu evde ekstra tehlike arz etmesi diğer bir kötü yanı.

Kitap Dayama

Kitap Dayama

Kitap dayama. Hem ofiste hemde evde kullanılabilecek bir parça. Rulman yada dişlileri kendi zevkinize göre kaynaklatıp kullanabilirsiniz. Fazla ve içi dolu parça kullanmamakta fayda var. Zira ahşap rafların birçoğu zamanla kitap ağırlığına dayanamayı eğilebiliyor. Böylesi ağır bir parça bu eğilmeye yardımcı olabilir. Ayrıca alt kısmında lastik bir yüzey yapıştırabilirsiniz. Böylece raflarınızın çizilmesini önleyebilirsiniz.


Kaynak: You Won’t Find These in the IKEA Catalog

Makine Mühendisi’nin Ofisi/Evi Böyle Olmalı yazısı hakkında bazı bilgiler
Tarih: 12 Ağustos 2012 Saat: 17:47
Gösterim: 10.689
Kategoriler: Mühendislik
Yorum: 1 yorum Yazılmıştır. Sizde yorumunuzu yazabilirsiniz.
Etiketler: ,
  1. DESİGNİST dedi ki:

    Türkiye üretimleri için sitemizi ziyarete bekleriz…

    http://urun.gittigidiyor.com/ev-bahce/motor-blogu-sehpasi-175486358

Bu Yazı Hakkında Birşeyler Demek İster misiniz?

Gökhan HIZAL
Gökhan HIZAL - Makine Mühendisi Web Günlüğü © 2007 - 2018.
Bu sitedeki içerik Creative Commons lisansıyla korunmaktadır.
Bu sayfayı 2007'den bugüne kadar kişi ziyaret etmiştir.
Linkler: Citroen | Guroni | TurkCar
E-Posta: info@gokhanhizal.com