Greystrorm Çizgiroman

Şimdiye kadar hiç çizgi roman okumamıştım. Aslında okumak bir yana nasıl birşey olduğunu dahi bilmiyordum. Geçtiğimiz haftalarda bir vesileyle Kahramanlar Sinema‘da isimli bir web sayfasına girdim. Sayfadaki ilk haber bir çekiliş hakkındaydı. Basit bir çekiliş ile ziyaretçilerine çizgi roman hediye ediyordu. Bende katıldım, kazandım. Site aracılığıyla yayın evi 1001 Roman Yayıncılık Greystrom‘un ilk iki cildi ile Volto Nascosto‘nun ilk iki cildini gönderdi.

Birçok kişi gibi bende çizgi roman okumayı boş beleş bir iş olarak görüyordum. Ama aslında hiçte öyle değilmiş. Başarılı bir bilim kurgu filminden aldığınız hazı bir çizgi romandan da alabiliyormuşsunuz. Üstelik bir cildi okumak en fazla 3 saat sürüyor. Sinema filmi ile hemen hemen eşdeğer..

Greystorm 12  sayılık bir İtalyan eseri. Bu sayılar Türkiye’de her birinde üç sayı olmak üzere 4 cilde indirgenmiş. İlk cildinde kahramanımız Robert’in 1800’lü yılların sonlarında icat ettiği uçan araçları konu alıyor. Robert’e eser boyunca yakın arkadaşı Jason yoldaşlık ediyor. İlk ciltte kahramanlar güney kutup dairesindeki saklı kalmış yaşamı keşfediyorlar. İkinci ciltte ise kutup dairesinden ayrılıp bir adaya sığınmaları konu ediniliyor. Burada birkaç sene geçirmek zorunda kalıyorlar. Robert Greystorm yıllar sonra adanın yakınlarından geçen bir gemi sayesinde kurtuluyor. Londra’ya döndükten sonra çalışmalarını sürdürüyor…

Okuduğum İlk Çizgi Roman: Greystorm yazısı hakkında bazı bilgiler
Tarih: 19 Mart 2011 Saat: 16:34
Gösterim: 2.933
Kategoriler: Hakkımda
Yorum: Henüz yorum yazılmamış. İlk siz yazabilirsiniz.
Etiketler: , ,

Bu Yazı Hakkında Birşeyler Demek İster misiniz?

Gökhan HIZAL
Gökhan HIZAL - Makine Mühendisi Web Günlüğü © 2007 - 2018.
Bu sitedeki içerik Creative Commons lisansıyla korunmaktadır.
Bu sayfayı 2007'den bugüne kadar kişi ziyaret etmiştir.
Linkler: Citroen | Guroni | TurkCar
E-Posta: info@gokhanhizal.com