Perfume

Uzun zamandır izlediğim en güzel, en orijinal, en etkileyici filmlerden biri Perfume. Böyle filmi nasıl yaptılar derken Alman bie edebiyatçının romanından uyarlandığını öğrendim.

Filmde yetim bir çocuğunun sıra dışı koku alma yeteneği ile bir parfüm yapma macerası anlatılıyor. Filmi izlerken çocuğun bir deli veya şizofren olduğunu düşünebilirsiniz. Beyni sadece koku almaya, aldığı kokulara sahip olmaya odaklanmış. Öyle ki bir kedinin kokusunu almak için kediyi kaynar kazana bile atabiliyor.

Filmin finali ise bana göre çok kötü. Dünyayı ele geçirebilecek bir güce sahipken insanın kendini yok etmesi akıl alır gibi değil.

2006 Avrupa yapımı Perfume Türkçe’leştirilen adı ike Koku izlenesi bir film. 2 saat 20 dakikalık süresi uzun gelebilir ama sonuçta bir roman. IMDB notu da 7.8 gibi yüksek bir değer.

Perfume ~ Hepsi bir parfüm için yazısı hakkında bazı bilgiler
Tarih: 14 Haziran 2010 Saat: 11:02
Gösterim: 1.976
Kategoriler: Film - TV - Müzik
Yorum: 1 yorum Yazılmıştır. Sizde yorumunuzu yazabilirsiniz.
Etiketler: , , , ,
  1. Karaca dedi ki:

    Bu filmi bende izledim. Sonlara o kalabalığın düştüğü hal hiç iyi değildi. Sanki yapımcılar güçlü bi prodiksiyonumuz var ispatlayalım demişler gibi olmuş. Onun dışında gayet güzeldi. Filmin süresi banada uzun geldi.

Bu Yazı Hakkında Birşeyler Demek İster misiniz?

Gökhan HIZAL
Gökhan HIZAL - Makine Mühendisi Web Günlüğü © 2007 - 2018.
Bu sitedeki içerik Creative Commons lisansıyla korunmaktadır.
Bu sayfayı 2007'den bugüne kadar kişi ziyaret etmiştir.
Linkler: Citroen | Guroni | TurkCar
E-Posta: info@gokhanhizal.com