TR Citroen

Geçen yıl onbeş gün gibi bir boş vaktim vardı. O arada bir web sayfası yapmak istedim. Aklımda Citroen için sayfa açmak vardı. Fırsat bu fırsat diyerek kolları sıvadım. Google’nin ilk on sayfasında marka ile ilgili Türkçe bir fun sayfasının olup olmadığına baktım. Hiçbir Citroen hayran sayfası ile de karşılaşmayınca hemen trcitroen.com alan adını regledim.

Aklımda nasıl bir sayfa yapacağım konusunda fikir yoktu. Joomla’yı kurayım gerisi gelir düşüncesiyle kurulumu yaptım. Uzun arayışlar sonucu da orta yollu bir tema buldum. Birkaç konu ekledim ama bunun Joomla ile olacak iş olmadığına kanaat getirdim. Kolay olsun, sadece konuları modere ederim diyerek Joomla’yı kaldırdım SMF kurdum. Kategorileri oluşturdum, birkaç konu ekledikten sonra backlink desteği verdim. Birkaç aya forum tutulur diye düşündüm ama yanıldım. Ne gelen var ne giden. 2010 yılının başlarına doğru da SMF’yi kaldırıp şimdiki sayfanın temeli olan WordPress’i kurdum.

Site ile ilgilenecek vaktim olmadığından yaklaşık 7 ay site baygın bir vaziyette durdu. Ağustos ayının başlarına doğru da tekrardan ele aldım. Gokhanhizal.com’da kullandığım temaya ekstra birkaç özellik daha ekleyerek TRCitroen’e kurdum. Şimdi ortaya içime sinen, başarılı olduğunu düşündüğüm bir sayfa çıktı.

Resim galerisine 1800’den fazla yüksek kalitede resim ekledim. Sırf resimlerin boyutu 500 mb’yi geçmiş durumda. İlerde bu sayı araç sahiplerinin resimlerini göndermesiyle birlikte birkaç GB olacak gibi.

Slogan olarak Türkçe Citroen Bilgi Bankası ifadesini kullandım. İlerde forum sistemi kurarsam pek uygun bir slogan olmayacak. Çünkü forum üyelerinin araçlarına sitenin stickerını yapıştırdığı düşünüldüğünde pek hoş olmaz. Ama o zamana kadar bu şekilde iyi.

Citroen sahiplerine, Citroen marka araç almak isteyenlere ve markaya gönül vermiş herkese hayırlı olsun.

TRCitroen.com Projesini Tamamladım yazısı hakkında bazı bilgiler
Tarih: 6 Eylül 2010 Saat: 20:19
Gösterim: 3.262
Kategoriler: İnternet
Yorum: 5 Yorum yazılmıştır. Sizde yorumunuzu yazabilirsiniz.
Etiketler: , ,
 1. Suat dedi ki:

  Hayırlı olsun. İnşallah başarılı olursun. Citroen modelleri hakkından ziyade, modellerin ve motor seçeneklerinin kendi aralarında karşılaştırması ve yaşanılan sorunlar hakkında bilgilendirici yazılar yazarsan, çok daha ilgi çekici olur.
  Çünkü insanlar, araçlar ile bir sorun yaşadıklarında artık ilk olarak netten sorguluyorlar.

 2. Gökhan dedi ki:

  Teşekkür ederim Suat Abi. Dediğin tamamen doğru, yavaş yavaş o konulara da değineceğim ama öncesinde bilgiye ihtiyacım var. Zamanla araç sahipleriyle bir ekip oluşturmaya çalışacağım.

 3. Yılmaz Ömür dedi ki:

  Siteyi gezdim çok değerli bilgiler var. Ayrıca eğlendirici videolar harika. Başarılarının devamnı dilerim.

 4. Hüseyin dedi ki:

  Sitenizi ziyaret ettim oldukça emek harcanan bir site olmuş elinize sağlık. citroen ile ilgili güzel bir kaynak sağolun.

Bu Yazı Hakkında Birşeyler Demek İster misiniz?

Gökhan HIZAL
Gökhan HIZAL - Makine Mühendisi Web Günlüğü © 2007 - 2017.
Bu sitedeki içerik Creative Commons lisansıyla korunmaktadır.
Bu sayfayı 2007'den bugüne kadar kişi ziyaret etmiştir.
Linkler: Citroen | Guroni | TurkCar
E-Posta: info@gokhanhizal.com