Kia Sportage 2011

MaxiMp3 sitesindeki Randevum.com reklamları ile 3-5 kazanmaya başlamıştım. Bu paralar ile normal bir hosting ve alan adı almanın geldiğini düşünüyordum. Ama hangi konuda site açacağıma karar verememiştim derken aklıma İbrahim Ofluoğlu’nun benle tanıştırdığı Tuning geldi. Otomobillere ilgim çocukluktan beri olsa da tuning ile tanışmam 2005 yılında oldu diyebilirim. Üzerinde fazla düşünmeden 50 MB alanlı bir hosting ile birlikte tuning53.com‘u aldım.

Alan adını aldığım dönemde ÖSS hazırlıkları hız kazanmıştı. Site ile ilgilenmem mümkün değildi. Bir index sayfası hazırladım. AAA Logo ile basit bir logo yaptım. Birde ara ara toplistlere ekledim. ÖSS olduktan sonra PcNet dergisinde gördüğüm Joomla sistemini kurdum. Yabancı sitelerden aldığım 3-5 haberi Türkçe’ye çevirip servise sundum. Hiç beklemediğim hiti, ilgiyi ve en önemlisi Adsense gelirini gördüm. Derken PcNet ve TuningTürkiye dergilerinde sitenin tanıtımları çıktı. Sonra dershane dönemi başladı. Site güncellikten uzaklaştı. Gelirler ve hitler belli bir seviyede 2-2.5 sene asılı kaldı.

2009 yılıyla birlikte Tuning53 süper bir ivmelenme yakaladı. Artık kendi alanlarındaki sitelerden aşağı kalır bir yanı yok.

Büyük olasılık 2010 yılında yeni ataklar olmayacak. Kendimi hazır hissettiğimde ve güveneceğim ekip arkadaşlarını bulduğumda TürkCar.com ile otomobil sitesi yolculuğu devam edecek.

Tuning53.com Hikayesi yazısı hakkında bazı bilgiler
Tarih: 28 Şubat 2010 Saat: 13:03
Gösterim: 3.049
Kategoriler: İnternet
Yorum: 3 Yorum yazılmıştır. Sizde yorumunuzu yazabilirsiniz.
Etiketler: , , , , ,
  1. Süleyman dedi ki:

    Nerden nereye be Gökhan, şu Türkcar projesine bir an önce başla da Türkiye kaliteli bir otomobil sitesi görsün.

  2. Zeynep Şen dedi ki:

    Nedir sendeki bu site aşkı, aklını başka gönlere ver.

  3. aşkın dedi ki:

    merhabalar bende 94 doch motor opel vectra gt var 156 lık cip le beygirini yükseltmemiz mümkünmü yardımcı olursanız sevinirim

Bu Yazı Hakkında Birşeyler Demek İster misiniz?

Gökhan HIZAL
Gökhan HIZAL - Makine Mühendisi Web Günlüğü © 2007 - 2018.
Bu sitedeki içerik Creative Commons lisansıyla korunmaktadır.
Bu sayfayı 2007'den bugüne kadar kişi ziyaret etmiştir.
Linkler: Citroen | Guroni | TurkCar
E-Posta: info@gokhanhizal.com