Canon C190

Uzun zamandır SLR fotoğraf makinelerini inceliyordum. Tam profesyonel bir makinenin iyi olacağını düşünürken yüksek fiyat, taşıma sorunu, acemilik gibi nedenlerden vazgeçtim. En iyisinin sıfırdan başlamak olduğu basit bir makine almanın en doğrusu olacağını düşündüm. Resmini gördüğünüz Kodak C190 fotoğraf makinesini satın aldım. Bu makinenin beni cezbeden yanı uygun fiyatı, 12 mp çözünürlüğü ve 5x optik zoomu oldu.

Kodak C190’nın menüsünde fazla bir özellik göremedim. Bu benim için en kötü süpriz oldu. Gerek duyulabilecek birçok ayar seçeneği yok ama Türkçe. Otomatik ayar seçeneği güzel sayılır ama yetersiz. Makineyi bir noktaya tuttuğunuzda hemen o noktaya odaklanıyor ama 1-2 derecelik sarsıntı odağın gitmesine, makinenin yeniden odaklanmaya neden oluyor. Odaklanma esnasında fotoğrafı çekerseniz bulanık bir görüntü elde edersiniz. Bu makineyi tripod, masa veya sabit başka bir referans üzerinde tutarak kullanmanızı mecburi kılıyor. Olumsuz diğer bir yanı sol yön tuşuna basmak biraz zor. Makinenin flashı ise gerçekten güzel. Gece çekimlerinde kaliteli görüntüler elde etmenize olanak sağlıyor.

Makine SD veya SDHC kartları destekliyor. Henüz hafıza kartı satın almadım. Bir iki güne hafıza kartı da alıp deneme çekimlerime başlarım.

Yeni fotoğraf makinem Kodak C190 yazısı hakkında bazı bilgiler
Tarih: 22 Mayıs 2010 Saat: 10:40
Gösterim: 3.545
Kategoriler: Yazılım - Uygulama
Yorum: 4 Yorum yazılmıştır. Sizde yorumunuzu yazabilirsiniz.
Etiketler: , , ,
  1. Dün gece bende bu makinanın siparişini verdim uygun fiyatı ve yüksek çözünürlüğü için ama eğer odaklamada o kadar eksiği varsa ki İnşallah yoktur 🙂 hiç hoşuma gitmeyecek . Çünkü ben deli gibi fotoğraf çekmeyi seven biriyim hayalimde sonny cybershort 14.1 MP vardı ama kısmet bunaymış inşallah güzel çekimler yaparım açıklamalarınız için teşekkür ederim…

  2. Gökhan dedi ki:

    @ismail karaarslan, makineniz hayırlı olsun. Ben bu makineyi Temmuz ayında sattım. Bu yazıyı yazarken fazla kullanma şansım olmamıştı. Belki o sorunun bir çözümü, ayarı vardır. Ama tasarım olarak çok güzel bir makine. Güle güle kullanın.

  3. ali dedi ki:

    gayet güzel makina ama video kayıt yaptım sesi cıkmıyor cevap yazabilirmisiniz demirci_134@hotmail.com simdiden teşekkür ederim….

Bu Yazı Hakkında Birşeyler Demek İster misiniz?





Gökhan HIZAL
Gökhan HIZAL - Makine Mühendisi Web Günlüğü © 2007 - 2018.
Bu sitedeki içerik Creative Commons lisansıyla korunmaktadır.
Bu sayfayı 2007'den bugüne kadar kişi ziyaret etmiştir.
Linkler: Citroen | Guroni | TurkCar
E-Posta: info@gokhanhizal.com