Chevrolet Cruze – Gerçekten Ucuz

Chevrolet Cruze

Chevrolet ‘in krizden çıkış için yaptığı en güzel hamle hiç şüphe yok ki Cruze. Piyasadaki rakiplerinden hatta üst sınıftaki otomobillerden bile daha iddialı bir tasarımı var. Ne abartıya kaçılmış ne de geri kalmış.

Cruze’nin fiyatının 33.000 ile 38.000 TL arasında olması beni çok şaşırtıyor. Sırf Cruze’nin konsoluna bakmak bile bu araç için bu fiyatın az olduğunu açıklıyor.

Chevrolet Cruze’nin tek eskik yanı dizel motorlarının olmayışı. Chevrolet, Cruze için 1.4 litrelik bir ECO isimli bir motor hazırladı ama Türkiye’ye gelip gelmeyeceği konusunda Chevrolet henüz bir bülten göndermedi. Türkiye’ye şimdilik sadece 1.6 litre, 16 valf, 113 beygirlik benzinli bir motor ile ithal ediliyor.

Cruze’nin ikinci el fiyatlarının sıfır kilometresinden aşağı kalır yanı yok. araba.com ve sahinden.com’daki ilanlarda en ucuzu 30.000 TL. Hiç değer kaybetmemesi normal.

Sedan karoserli bir araç almak isteyenler kesinlikle bu araca bir göz atsın, test etsin.

Chevrolet Cruze ile ilgili Tuning53.com içerikleri:

4 Comments on “Chevrolet Cruze – Gerçekten Ucuz

  1. Bence fiyatının bu seviyede olmasında motorunun katkısı var. Dizel bir versiyonu olsa en az 40.000 TL’den başlardı.

  2. Gökhan al artık bir araba. Kaç aydır alacam alacam diyon. Bi şahin al yeter sana. Nasılsa modifiye senin işin. 🙂

  3. Piyasadaki rakiplerinden sıyrılan, yenilikçi tasarıma sahip bir araç. Chevrolet Cruze benim de hoşuma gidiyor.

  4. Yazıyı yazalı 10 ay olmuş. Otomobil geçen zamanda popüleritesini gerçek anlamda arttırmış. Otomobilden çok anlayan sanayi ustalarından hiç anlamayan ev hanımlarına kadar birçok kişinin bu aracı ilk gördüğünde 50.000 TL fiyat etiketi koymasına şaşırmıyorum. sahibinden.com’da 500 kadar ilan var. 2009 modeli 27.000 TL’den başlayan fiyatlarla satılıyor.
    Chevrolet Türkiye’nin fabrikaya baskı yapıp Türkiye’ye özel dizel bir versiyonun üretilmesini sağlaması lazım. Benzinli olduğu halde bu kadar fazla satan bir aracın dizelinin havada kapışılacağını abartmadan söylüyorum.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir