Dolandırıcılığın yeni numarası; 02129631025

Ema dolandırıcılık n71 kazandınız

14 Haziran 2012 saat 11:11’te telefonum çaldı. Arayan numara 02129631025‘ti. Çağrıyı yanıtladığımda hemen bir bant kaydı döndü. Kayıtta Enerji Tasarrufu Kurumu EMA tarafından arandığımı ve Nokia N71 kazanabileceğim söyleniyor. Kaydın sonunda otomatik olarak çağrı servisi çalışanına bağlanıldı. Çalışanın arka planından gelen sesler adeta gerçek bir çağrı merkezini andırıyordu.

Aradıkları kurumun bankaların bağlı olduğu bir kurum olduğunu ve aktif banka kullanıcılarına Nokai N71 marka telefon hediye ettiklerini söyledi. Söyledikleri kurum adında tasarruf kelimesi geçtiği ve bankalara değindikleri için benim aklım hemen verdiğim efatura talimatlarına gitti. Böylece oltaya gelmiş oldum. Ancak bir yandanda Nokia N71’in tedavülde olmadığını, eski bir telefon olduğunu düşünüyorum. Herhalde elde kalan telefonları böyle dağıtıyordurlar diye düşünerek elemanla görüşmeye devam ettim.

Bayan benden adımı soyadımı, adresimi aldı. Ardından sizden 1 TL dahi alınmadan, kargo ücretini dahi kendilerinin karşılayacaklarını, Nokia N71’i kazandığımı söyledi. Ama görüşmeyi orda sonlandırmadı. Benim aktif bir banka kullanıcısı olup olmadığımı “sistemde” teyit etmeleri gerektiğini söyledi. İyi güzel hoş, kontrol edin dedim. Hangi bankayı kullandığımı sordu, söyledim. Kredi kartı üzerimde yazan ismin benim adım olup olmadığı gibi saçma sapan bir soru sordu evet kendi adım dedim. Ardından kredi kartımın son kullanma tarihini ve kart numaramın ilk dört hanesi haricindeki numaralarını sordu. Tabi bu iki soru gelince jeton geçte olsa düştü.

Orda dur bakalım dedim. Sizin niyetiniz belli, başka kapıya dedim. Derhal suç duyurusunda bulunacağımı söyledim. Bunları söyleyince hanım ablamız bana çok kızmış olacak ki devlet kurumu olduklarını, kişi kendinden bilir, bu şartlar altında görüşmeyi sonlandırması gerektiğini söyledi ve kapadı.

ayraç

Bu olay bir yana dursun iki hafta önce ev telefonum çaldı. Arayan numara Avea’ya kayıtlıydı. Arayanın sesi 15-16 yaşlarında bir çocuğa aitti. Kendini Ardeşen Organize Suçlar Başkomiseri olarak tanıttı. Buyrun sizi dinliyorum falan dedim yanıt vermeden kapadı. Sanırım 20 saniyelik bir görüşme oldu. Geri aradım yanıt veren olmadı. Kimsenin şaka yapmadığına emin olduğumdan hemen Ardeşen Emniyeti’ni aradım. Yönlendirmelerle bir polis memuruyla muhattap olmayı başardım. Durumu polise bildirdiğimde polis memuru bu tip şikayetlerle sıkça karşılaştıklarını, dikkate almamam gerektiğini söyledi. Şikayetçi olmak istiyorsam karakola gitmem gerektiğini söyledi. Dikkate almadıklarını, almayacaklarını anladığımdan karakola gitmedim. Tanık olduğum onca hırsızlık olayından hiçbirinin neticelendiğini görmediğimden bunun için karakola gitmedim.

ayraç

Kısa süre içerisinde tanık olduğum bu iki olayın daha dikkatli olmam gerektiğini bir kez daha hatırlattı. Kredi kartı numarasını kolay kolay kimse vermez ama işin içine uydurma bir devlet kurumu adı girince ister istemez tongaya düşülebiliyor.

16 Comments on “Dolandırıcılığın yeni numarası; 02129631025

 1. Beni de az önce aradı. Demek ki aylardır devam ediyorlar bu işe. Aradı, açtım, arkada bi sesler vardı kapadı 2-3 saniye sonra. Geri aramadım, merak edip araştırırken burayı buldum. Aynı numara: 0212 963 10 25

 2. Amerika vizesi kazandığımı söyleyince telefonda kahkaha attım:)Aman dikkat telefonun diğer ucundaki dolandırıcılık şebekesi elemanı prezantabl ve nezaketli:) Hani biraz bu işleri anlamıyor olsak ki artık dolandırıcılığın ucunu da kaçırdılar ,belki kanacağız…Ya hu Amerikan vizesini ne edeyim hadi olsun desem başvurmayı mı bilmiyorum…Gidin Allahaşkına:))Nereye mi ? Cehennemin dibine inşallah pis kan emiciler…

 3. Green Card başvurusu yapmıştım 2008 de . dün aradılar bu sözü geçen numaradan.başvurunuz hala geçerliyse başvurunuzu işleme koyalım Green Card çekilişine katılacaksınız falan filan…. bende biraz sorguladım sizin kazancınız ne diye? biz birşey kazanmıyoruz amerika bu iş için fon ayırıyor ve kendileri için iş gücü sağlıyorlar bu yolla dedi. 39.90 TL ücret yatırmanız gerekıyor falan dıye bişeyler soyledı bende ınanmış gıbı yaptım.nur hanımın dedıgı gıbı nezaketli saoğukkanlı konuşan birileri arıyor.işin ilginç yanı adımı biliyorlar.ayrıca2008 de boyle bırseye muracaat etmıstım.eğer onların sitesiyse ve 2008 de başvuru yaptıgımdan bu yana kac kısıyı aramıslarda anca bana gelmişler.arada kaç kişinin canını yakmışlar ??? vijdansızlık karaktersizlik kafama silah dayasalar milletin gunahını almam yazık bre edep yahuuu….

 4. 15.04.2014 te Benide aradilar greencard icin 0212 963 10 25 ten sonrada telefonuma bir mesaj attılar ordaki telefonda 0212 266 12 22 . bugun de ( 16.04.2014 )basvuru formu gondericekler aksam saat 7 ye kadar. bakalım ne gelıcek yada gelıcek mı !! heberlerı burdan yazarım sıze.

 5. Merhaba Arkadaşlar,

  02129631025 numaralı telefondan 08.05.2014 Saat:10.49′ da aradılar. Banada yıllar önce yaptığım green card başvurumun kabul edildiğini söylediler. Benden adresimi, mail adresimi ve güncel telefonumu istediler. Bende inandım verdim. Güvenlik bölümü gün içerisinde beni arayıp kargo ile ilgili bilgi vereceklerini ilettiler. 39.90 TL lik bir ücretten bahsettiler. Ama ücretin nasıl ödeneceği hakkında bilgi vermediler. Ararlarsa buradan bilgi veririm.

 6. benimde telefonumda bu numaradan cevapsız çağrı gördüm, internette numarayı arattığımda bu yazı çıktı karşıma, bi de bu site… iletişim numaraları 02129631025.. greencardvize.com/

 7. hepsi bi yana da. digitürk denen illet kurulua sakın paranızı kaptırmayın. yılmadan tekliflerini reddedin.

 8. Afedersiniz bu numara bir p*ç numarasıdır. Bildiğiniz p*ç manasında değil. Elden ele dolaşan bir numaradır bu. (bunun gibi binlercesi var.) Bu numara ilk başlarda nokia n71 kazandınız diye dolanan bi numaraydı. Sonraları ise digiturk’un eline geçti ve giditurk’un p*çi oldu.
  Son zamanlarda ise kredi kartı yapılandırma işini yapan dolandırıcıları eline geçti. Yarın kim bilir kimlerin eline geçecek.
  Akıllı telefon kullanan arkadaşlar bir şekilde bu ve buna benzer numaraları engelleye biliyor. Ama dediğim gibi binlerce numara var. Hangi birini engelleyeceksin.
  Bana da bu dolandırıcılar her gün istisnasız telefon geliyor.
  Bu tür öküzler arayınca telefona cevap verin ve dalganızı geçin. Karşındaki kişi derdini anlatsın. Anlattıktan sonra ” telefon tam çekmiyor bir daha anlatırmısınız ” deyin. Eleman bıkmadan usanmadan tekrar edecek. Siz yine tekrar” telefon tam çekmiyor bir daha anlatırmısınız ” deyin. Eleman tekrar etmek zorunda. Bizzat denedim ve karşımdaki öküzü tam 4 kere tekrar ettirdim.

 9. Bu konuyu açan ve yorum yapan arkadaşlara çok teşekkür ederim. 0212 963 11 66 numaradan aradılar şüphelendim ve arama yapınca gerçeği anladım.

 10. Merhaba,
  Ben de bu sabah arandım 0212 963 3872 no’lu telefondan. Green card için başvuru hakkımın olduğunu ve adresime bir form göndereceklerini, bunu doldurup 49 tl ücret ve vesikalıkla geri yollamam gerektiğini söylediler. Dikkatli olun, kanmayın sakın.

 11. Kesinlikle 0212 266 12 22 greencardtr den gelen bildirimlere inanmayın.Amerikan konsolosluğunu arayıp sorduğunuzda hiç bir şekilde para ödemeyin gibi bilgi alacaksınız.Ben arayıp sordum , para kapmaya çalışıyorlar dediler.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir