Hollanda’dan halı döşer gibi parke taşı döşeme yöntemi

Parke Taşı Döşeme

Asfalt veya beton yoldansa parke taşından yapılmış yollar hem daha güzel bir görünüm hemde daha temiz onarım avantajı sağlıyor. Uygulandığı yolun bölgesine bakımlı, eski bir yerleşim yeri havası veriyor. Altyapıda değişiklik yapmak gerektiğinde iş makinelerine gerek kalmadan sessizce kaldırılabiliyor. Çok daha fazla olumlu özelliğinin yanında birkaç olumsuz özelliği de yok değil. Örneğin uygulayan işçilerin bel problemleri yaşaması, hassas uygulanmadığında hoş gözükmemesi, altına uygun dolgu malzemesi serilmediğinde suyun etkisiyle çukurların meydana gelmedi gibi.

Hollanda’lı bir şirket parke taşlı yolları yaygınlaştıracak bir sistem geliştirdi. Fazla mekanik bir alt yapısı bulunmayan bu sistem ile işçiler bir tezgahta çalışırcasına ayakta taşları diziyor. Hareketli araç dizilen taşların sıkı geçmesini sağlıyor, iş süresini kısaltıyor ve işçilerin sağlık sorunu yaşamasının önüne geçiyor. Oldukça basit bir mantıkla çalışan bu sistem parke taşı uygulamasının yaygınlığını arttıracak gibi gözüküyor.

3 Comments on “Hollanda’dan halı döşer gibi parke taşı döşeme yöntemi

  1. Merhabalar Gökhan bey Yukardaki Hollanda Parke Taşı Döşeme Firmasının iletime nasıl geçebiliriz acaba bir bilginiz var acaba ?

Bir yanıt yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir