İzledim ~ The Crazies (Salgın) – 2010

Salgın

Uzun aradan sonra film izleyecek vakit buldum. Tercihimi 2010 yılının ilk çeyreğinde vizyona giren The Crazies (Salgın) filminden yana kullandım. Film konusu itibariyle daha önce izlediğim Amerikan filmlerini çağrıştırdı. Ancak film ilerleyişi itibariyle tam bir gerilim filmi. Öyle ki morgtaki spiral sahnesinde filmi kapatacak gibi oldum ama kahramınız tam zamanında kurtulduğundan gerisini de izledim (:

Filmden sonra insan aklına getirmiyor değil.. Acaba ilerde filme konu olan biyolojik silahlar veya nükleer atıklar bizim de sonumuzun da buna benzer olmasına mı neden olur? Her neyse bizi şu anlık oldukça aşan konular.

Filmin ikincisinin çekileceğini sanmıyorum. Ayrıca akılda kalacak bir filmde değil. Çünkü benzerleri bir hayli fazla. IMDB’de 7 verdim. Şu anda 6.7 gibi bir ortalama almış ki bence bu filmin tam ederi.

Gece izlemenizi tavsiye ederim. İyi seyirler..

Konusu

Şehir sularına karışan ne olduğu belirsiz zehirli bir madde, kasaba sakinlerini psikopat katillere dönüştürmüştür. Bunu fark eden yetkililer, kasabayı karantinaya almaya karar verirler…

Dışardan bakıldığında her şeyin kusursuz gözüktüğü kasabamız sakinlerinin, kontrollerini kaybederek birer caniye dönüşmeleriyle “Amerikan Rüyası” sona erer. Salgını önlemeye çalışan askeriye, kasabaya girişi ve çıkışı engelleyince, içeride sağlıklı kalanlarla gözü dönmüş katiller arasında bir kaos başlar.

İçeride mahsur kalan Şerif David Dutton ve hamile eşi Judy sağlık merkezindeki asistan Becca ve Şerif’in sağ kolu Russell bir zamanlar cennet gibi olan kasabalarını artık tanıyamamaktadır. Komşularına ve arkadaşlarına güvenemeyen, yetkililer tarafından terkedilmiş ve kendilerini salgından korumak için çabalayan bu dörtlü, yaşadıkları kabustan kurtulmak için güç birliği yapar…

Bir yanıt yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir