Tüketici haklarını öğrenin: tuketici.gov.tr

Eti Puf

Sanayi Bakanı Nihat Ergün’ün girişimiyle devlet yeni bir e-devlet uygulamasını hayata geçirdi. Günlük haytta sıkça karşımıza çıkan tüketici haklarını bilmeme veya yanlış bilme sorununun önüne hazırlanan web sayfası sayesinde geçilecek.

www.tuketici.gov.tr adresinden ulaşılabilen sitede konuyla ilgili yok yok. Tüketicilerin tüm haklarına yer verilmiş, konuyla ilgili tüm kanunlar ve neler yapabileceğiniz yer alıyor.

Etkileşimli hizmetlerde garanti belgesi sorgulama, tüketici şikayet, tüketici şikayet sorgulama vs vs. onlarca hizmet yer alıyor.

Sık kullanılanlar listenize eklemeniz gereken faydalı bir adres.

www.tuketici.gov.tr

4 Comments on “Tüketici haklarını öğrenin: tuketici.gov.tr

 1. böle bi sistemin olduğu çok qüzel fakat biz bu siteye şikayet için hangi adresten ulaşabiliriz ??biz evkurdan 28.05.2008 de bir bilgisayar aldık içinde ekran kartı yok defalarca bozuldu ve tamire götürüldü hep geri geldiğinde yine bozuk en son bize ekran kartı olmadığını sölediler… bizde tüketici haklarına vermek istiyoruz fakat adrese tıklıyoruz açılmıo yardım edebilirseniz teşekkür ederim ….
  bilgisayar satış miktarı =))) 1.573.60

 2. Sayın Şermin Can,

  Bu sistemi kullanabilmek için turkiye.gov.tr erişiminizin olması gerekiyor.
  Bunun için size en yakın bir PTT şubesine nüfus cüzdadınızla birlikte gidin. 1 TL karşılığında turkiye.gov.tr erişim şifresi alın. Daha sonra verilen şifre ile http://www.turkiye.gov.tr adresine giriş yapın. Menüleri incelediğinizce şikayet sayfasını görebilirsiniz.

  Kolay gelsin.

 3. Bu site gerçekten biz tüketiciler için çok faydalı fakat şikayet edebilmek için gereken prosedür uzun ve zahmetli kolaylaştırılmalı..Saygılar…

 4. biz bakikesir edremit ilcesina bagli zeytinli koyundeyiz burda dalyan mahallesinde oturmaktayiz eve gelen elektrik faturasini size yazmak ve bu konuda ne yapmam gerektigini bize soylerseniz memnun 0luruzbiz emekli insaniz .maas 780 tl fatura 898.30 tl.ve bu iki aylik her ay gelmesi gereken fatura iki ay gibi bir zamanda okumaya geliyorlar.bubir ikici ise 425 tl elektrik harcamasi tutari.bunun uzerini 137.tlkdv 91 tl kayip kacak,120 tl dagitim bedeli.27.85 ozel tuketim vergisi 26.tl 6.970tl ilt.kul.bed.gibi tam 465 tl bir para yuklamisler .ve bizim ev uydu haritasindan da gorebileceginiz gibi kent mesken faturaya yazdiklari gibi degil hayvanj damlarinin ve bostanlarin oldugu mahrumiyet bolgesindeyiz ve bizim apartman da daire4 fiyati 50ile 60 bin tl arasi kira i9se su anda 225 tl dir ve boyle bir eve elektoiroik faturasi 898 tlgeliyor ve bizim gibi butun huner koperatifi ve dalyan mahallesi sikayetci sikayetimizi de dinleyen yok .ustelik buyuk paralar harciyarak trafo ve elektirik direkleri vs.biz yaptik.ve burasi kent mesken olarak geciyor bizlere bu konuda yardimci olursaniz dalyan mahallesi oturan 2 bin e yakin aileyi aydinlatmis olursunuz.saygilarla.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir