Bir günlük transfer molası

Tuning53

Bir yıl gibi bir süredir Karaca Telekom ile çalışıyorum. Önce çok uygun fiyata reseller almıştım. Sonra CPU sorunları nedeniyle sanal sunucuya geçmek durumunda kaldım. İlk aylar ufak tefek sıkıntılar oldu ama yaklaşık son 4-5 aydır uptime oranı 99.50 seviyelerinde seyrediyordu. Öyle ki firma yetkililerine bir teşekkür metni göndermeyi düşünürken onlar bana sunucuyu daha iyi bir merkeze transfer etmek istediklerini bildirdiler. Kabul ettim. Herhangibir fiyat farkı olmaksızın sunucu transferi yapıldı. Yapıldı yapılmasına da sabahtan beri çok basit iki sorun yüzünden uğraştım durdum.

İlk olarak başka bilgisayarlardan erişim olmasına rağmen iki bilgisayarımdan da sayfaları açamadım. ADSL modeme birkaç kere reset attım, tarayıcı önbelleklerini sildim, ipconfig /flushdns komutu ile DNS ön belleğini sildim, bilgisayarlara reset attım ama nafile. En son Selim DNS’leri değiştirmemi önerdi. Meğer problem burdanmış. Selim’in verdiği 4.2.2.5 ve 4.2.2.6 DNS’lerini denedim. Hoop saniyesinde açtı.

İkinci problem sayfanın tam açılmamasına neden olan session hataları. Session.php dosyasının 423 ve 426. satırlarında hatanın olduğunu belirtiyordu. Cache’den kaynaklandığını düşündüm, sildim olmadı. SEF’ten kaynaklandığını düşündüm, pasifleştirdim olmadı. Aklıma gelmeyen birkaç özellik için daha saatlerce uğraştım ama nafile. En son hosting sorumlusu Muzaffer Bey’e danıştım. Basit bir çözümünün olduğunu, PHP ayarlarından çözülebileceğini söyledi. Google’de ufak bir gezintiden sonra sunucunun PHP ayarlarında output_buffering kısmını ON komutuna getirerek problemi çözdüm.

Şimdi eskisine nazaran daha hızlı sitelerim ve FTP erişimim var. Umarım aynı şekilde devam ederiz.

2 Comments on “Bir günlük transfer molası

  1. Yaşanan sıkıntılardan Gökhan arkadaşımın sunucusunda bulunan bir kaç sitem de etkilendi. Yine Gökhan sayesinde yukarıda belirttiği hatalar giderildikten sonra düzeldi tüm ufak tema sorunları da düzelmiş durumda ve Ftp erişimi ve sitedeki hız gerçekten tatmin edici düzeyde. Teşekkürler Gökhan

    Selim Güner

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir