İnternetten Radyo Dinlemece

Radyo

İnternetin en güzel yanlarından biri de medya organlarının hepsine birden ev sahipliği yapabilmesi. Televizyon, gazete iyi güzel ama ya radyo. Radyo tamamen farklı bir yön, tabiri caizse bir dünya.

Sürekli aynı müzikleri dinlemekten sıkıldıysanız o zaman radyo tam size göre. Sevmediğiniz şarkıcının en az sahibi kadar sevmediğiniz şarkısını programcının bir anonsu sayesinde sevebiliyorsunuz. Haberleri, maçları, gelişmeleri vs. görmeden sadece dinlemek ayrı bir haz veriyor.

Konuyu dallandırmadan son günlerde takip ettiğim radyoların kısa tanıtımlarını ve dinleyebileceğiniz adreslerini vereyim. Konuyu ara ara güncellemeye çalışaçağım.

Radyo Gelişim

Güzel ilçem Ardeşen’in uzun yıllardır yayını sürdüren tek radyosu. Çok radyo kuruldu ama hiçbiri uzun ömürlü olmadı. Radyo Gelişim’de daha çok yöresel müzikler çalıyor. Programcıların laz ağzıyla sundukları programlar dinlerken moralinizin hep yüksek kalmasını sağlıyor.

Kral FM

Sanırım Türkiye’de bilmeyen, dinlemeyen yoktur. Büyük çoğunlukla arabesk şarkılar çalsa da programcılarının doyumsuz sohbeti herşeye değer. Tek sorunlu yanı çok fazla reklam veriyor.

Pal FM

Güncel pop ve nostalji şarkıları dinleyebileceğiniz yeni bir radyo. Yavuz’un Minibüsü’ne daha önce binmediyseniz artık mutlaka bineceksiniz.

NTV Radyo

Hafta sonları Süper Lig maçları izlemek için en ideal radyo. Maç yayınları dışında genellikle TV yayını vermeleri nedeniyle pek tercih etmeyeceksiniz.

Son güncelleme: 12/03/2011

2 Comments on “İnternetten Radyo Dinlemece

Bir yanıt yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir