Olan Biten ~ Mayıs 2011

Olan Biten Mayıs 2011

Hayatımda olan bitenleri bu yazı altında özetlemek istedim. Malum bu aralar bloğa pek yazı ekleyemedim. Nedeni belkide son günlerde çok sıkılmış olmamdan kaynaklanıyor.

Mezuniyet

Lisans diplomamı almam için önümde bir yaz okulu var. Isı transferi ve Yakıtlar Yanma derslerini ikişer defa almama rağmen geçemedim. Yaz okulu döneminde Isı Transferi dersi garanti açılacak ama Yakıtlar Yanma şüpheli. Onun da açılması için dersi veremeyen arkadaşlardan dilekçe toplamaya çalışıyorum.

Dün itibariyle mezuniyet töreni gerçekleştirdik. Abartılacak, anlatılacak, unutulmayacak bir tören olmadı. Ama güzeldi. Ailem beni her zaman olduğu gibi burda da yalnız bırakmadı. Sembolik diplomamızı aldık, kepleri attık, zıpladık, oynadık, bitirdik.

Ailemle Erzurum’da gitmediğim son birkaç yeri de ziyaret etme fırsatı buldum. Abdulrahman Gazi türbese, arabaların kendiliğinden eğim yukarı ilerlediği gizemli yola ve Tabyalar’a gittim. Şimdiye kadar Tabyalar’a gitmediğime yandım. Yolunuz düşerse mutlaka uğrayın.

Dersler

Dersler her zamanki gibi olağan seyrinde devam ediyor ama proje odaklı dersler bayağı yorucu oluyor. Bunlardan biri Bilgisayar Destekli Algoritma Geliştirme. Kamalar, Pimler ve Pernolar konulu bir proje hazırlıyorum. Projede bu makine elemanları hakkında bilgiler, MATLAB programları ve algoritma şemaları yer alıyor. Son halini aldığında yine blogta paylaşırım.

Bir diğer proje dersi de Meslek Seçmeli. Geçen dönem Elektrikli Otomobil konumdu. Bu dönem ise Bilgisayar İşlemcisinin Isı Borusu ile soğutulmasını hazırlıyorum. 4 kişilik bir çalışma grubu içindeyim. İlk dönemki kadar zevkli ve heyecanlı olduğunu söyleyemem. Bunda ısı transferi konularını sevmemem, hocamızın her hafta artan isteklerinin rolü büyük. Proje bitiminde içime sinen bir proje olmayacağından elektrikli otomobil tezim gibi blogta paylaşmayacağım.

Film-Müzik

Favori listeme ekleyebileceğim güzel bir müzik bu aralar bulamıyorum. Sadece Hande Yener ve Sinan Akçil’in söylediği Atma şarkısı hoşuma gitti. Bu şarkıyı eski Hande Yener şarkılarına benzettiğimden sevdim. Ama öğrendimki bu şarkı bir Arap şarkısından uyarlanmış.

IMDB profilime bakıp son ayda izlediğim filmleri şöyle sayabilirim: Fighting, Çakallarla dans, The Man from Earth, The Lucky Ones, Body of Lies ve The Song of Sparrows. Bunlar içinde izleyin diyebileceğim en önemli film bir İran filmi olan The Song of Sparrows. Çok doğal, hayatın içinden yeri gelince güldüren ama genel olarak hüzünlendiren hoş bir film. Çok beğendim.

Leyla ile Mecnun

TRT’nin dizileri her zaman severim. Ama bu sefer tek kelimeyle hayranı oldum. Hiçbir bölümünü kaçarmadan izlediğim bir dizim var; Leyla ile Mecnun. Bir TV dizisinden beklenmeyecek kalitede espriler ve senaryosu olan karikatür dergisinin bir serisi gibi. Umarım uzun yıllar aynı kalitede izleriz.

Futbol

Malum bu sene de şampiyon (TS) olamadık. Yine çok yaklaştık, yine çok ümitliydik, yine fırtına gibiydik ama olmayıncada olmuyor işte. Benzer şekilde Çaykur Rizespor’da süper lige çıkamadı. Pek şaşırmadım, kızmadım da. Ne demişler balık baştan kokar.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir