Sealander ~ Hem karavan hem tekne

Sealander Karavan Tekne

Almanlar farklı endüstriyel ürünlerle farklı pazarlara farklı alternatifler, çözümler getirmeye devam ediyor. Sıradışı ürünlerinden bir tanesi hem karavan, hem romörk hemde bir gezi teknesi özelliği taşıyan Sealander. Bu ürün gölet, göl gibi durgun sularda hafta sonu vakit geçirmek isteyenler için düşünülmüş, pratik bir araç. 380 kilogram ağırlığı ile mini sınıf bir aracın bile rahatlıkla çekebileceği, trafiğe ve göle açılmak için izin almaya gerek olmadığı, kompozitten üretilmiş bir ürün.

Sealander, seri üretime geçmemiş bir proje. Firma 2012 senesinde 15.000€ gibi bir ücretle satılacağını öngörüyor. Aracın içerisinde katlanabilir koltuklar, tezgah, masa, ocak, lavabo ve belki tuvalet yer alacak.

Firma aracın batmaması için özel tedbirler geliştirmiş. Monokok bir gövdeye sahip aracın tabanı iki katmadan oluşuyor. Alt katmanlar arasında hava boşluğuna yer verilmiş.

Tavanı iki parça halinde açılabiliyor. Arka kısım bir tente ile istenildiği kadar açılabilirken ön kısım hidrolik kollu penceresiyle tamamen açılabiliyor.

Teknik Özellikleri

Uzunluk: 389 cm
Romörk bağlantısız uzunluk: 356 cm
Genişlik: 160 cm
Yükseklik: 185 cm
Ağırlık: 380 kg
İç alan: 156 x 200 cm

Sealander Teknik Şemalar

Sealander - Gölde

Web sayfası: www.sealander.de

5 Comments on “Sealander ~ Hem karavan hem tekne

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir