The Expendables ~ Son model Rambo filmi

The Expendables

Geçen sene gazetelerde, internet sitelerinde ve daha önemlisi arkadaşlar arasında tüm ünlü oyuncular bir filmde oynayacak diye bir haber çıkmıştı. O haberin dillendirdiği film yaz aylarında vizyona girdi. The Expendables, Türkçe’leştirilmiş adı ile Cehennem Melekleri‘nde gerçekten de oynamayan ünlü oyuncu yok gibi. Sylvester Stallone, Jason Statham, Jet Li ve Dolph Lundgren’nin yanı sıra Bruce Willis ve Arnold Schwarzenegger rol alıyor.

Rambo filmlerini az çok hatırlıyorsanız bu filmin de o çizgide olduğunu göreceksiniz. Bolca patlama, üçüncü sınıf ülke, bol miktarda asker, bitmeyen mermi ve Rambo’nun nazlı yari. Bu birkaç kelime filmin işleyişini özetliyordur.

The Expandables bir kiralık savaş timidir ve bu sefer ki görevleri Güney Amerika’da bir ülkeye sızarak, bu ülkenin acımasız dikatatörünü devirmektir.. Fakat görev başlar başlamaz The Expandables grubu herşeyin tam olarak göründüğü gibi olmadığını anlar ve kendilerini tehlikeli bir ihanet ağının içerisinde bulurlar. Görevlerinin tamamlanmasının engellenmesi ve masum bir insanın hayatının tehlikeye atılmasından başka The Expandables grubu daha zor bir durum olan grubun dağılma tehlikesiyle karşı karşıyadır.

Film işleyişinin klasik olmasından dolayı sıkıcıymış gibi gelebilir ama çok seri, canlı bir film. Fakat heyecan verici bir yanı yok, çünkü ana kahramanlarımızın yenilmeyeceğini biliyoruz.

Cehennem Melekleri’nde bolca Smack Down güreşini görebilirsiniz. Başında, ortasında, sonunda bu saçma Amerikan güreşinin izlerini görmek pek iç açıcı değil.

Atlamak istemiyorum, Sylvester Stallone pikapı gerçekten de çok güzel modifiye edilmiş. Renk ve jantlar on numara. 🙂

4 Comments on “The Expendables ~ Son model Rambo filmi

  1. dehşet film herkese tavsiye ederim kaçırmayın ilkinden güzel zaten kadro yine konuşuyor muhteşem bir film..!!

Bir yanıt yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir