Yeni Yazıcım ~ Canon Pixma MP252

Canon MP252 Yazıcı

Bir yazıcı almak biraz geç aklıma geldi. Son sınıfa geldim, okulu bitirmeme fazla bir süre kalmadı ama evde bir yazıcı olmadan olmuyor. Her sabah fotokopicide derse geç kalma pahasına çıktı almak için beklemek hiç hoş olmuyor. Bu nedenle sanal mağazalarda uygun fiyatlarda satılan yazıcılar ilgimi çekti.

Yazıcıda HP markasını en iyisi olarak bilir ve kullanırdım ancak kartuş fiyatlarıyla başa çıkabilmek mümkün değil. Bu nedenle uygun fiyatlı ve bitmeyen kartuş adı verilen teknolojiye uyum sağlayabilen bir yazıcı almak istedim. En uygun ürün Canon Pixma MP252 geldi. Hizlial‘dan kargo dahil 73 lira gibi uygun bir fiyata satın aldım.

İlk izlenimlerimi maddeler halinde yazıyorum.

 • Siyah beyaz ve sadece yazılardan oluşan çıktıları son derece hızlı şekilde basıyor.
 • Yazılarda sıkça kaymalar olabiliyor. Bir satırdaki bazı kelimeler italik gibi bazıları da normal şekilde çıkıyor. Benzer şekilde bazı satırlar hafif bulanık iken bazı satırlar gayet net.
 • Yazıcının fotokopi özelliği bulunuyor. Üst kapağının kalın kitapların fotokipisinde kolaylık sağlaması için yüksekliği ayarlanabiliyor.
 • Adaptörün yazıcı içine yerleştirilmesi gereksiz kablo dağınıklığını önlüyor.
 • Bilgisayara bağlama için bir USB kablosu verilmiyor. Ayrıca bir kablo satın almanız gerekiyor.
 • Yazıcı gayet kaliteli bir kutu içerisinde geliyor. Kutu içerisinde bol miktarda kullanım klavuzu ile 10 adet denemelik fotoğraf kağıdı yer alıyor.
 • Yazıcının tasarımı derli toplu. Kağıt tepsisi, çıktı haznesi ayarlanabilir kapaklar ile saklanabiliyor.
 • Yanında verilen CD’de işe yaramayacağını düşündüğüm bir dizi program yer alıyor. Full olarak kurmak istediğimde hata aldım. Bu nedenle sadece driveri kurdum.
 • Yazıcının siyah veya koyu bir renkte olmaması olumsuz bir özellik. Çünkü açık renkli elektronik eşyalar zamanla sararmaya yüz tutuyor.
 • Ufak bir bilgi ekranı yer alıyor. Ekran dediğime bakmayın sadece 1 haneli dijital karakterlik. Fotokopi sayısı, hata kodu gibi bilgileri gösteriyor.

Şimdilik yazacaklarım bu kadar ilerde yazıya eklemeler yapacağım..

17 Comments on “Yeni Yazıcım ~ Canon Pixma MP252

 1. Hayırlı olsun Gökhan. Bitmeyen kartuş olayı bunlara uygulanıyor ya, gerisi hikaye. Ama keşke benim mx 340 dan alsaydın. Wifi – Fax olayı çok harika. Hele wifinin tadına doyum olmuyor. Odanın bir ucunda bilgisayarım, diğer ucunda yazıcı var. Kablosuz her yerden çıktı alabiliyorum. Evveli gün bi tane Nokia N8 aldım. Ondan bile ara sıra foto bastırıyom.

 2. Sağolasın Suat Abi,
  Memlekette fax çeken-alan, usb bellek okuyan, hafıza kartı okuyan, güzel bir HP multi fonksiyon yazıcım var. Bunu sadece okulda kullanmak, birde önemsiz çıktılar için aldım. Yoksa wifi olayı gerçekten güzel. Ofis ortamı için ideal ama ev içinde olmazsa da olabilir bence.
  Bu arada N8 de hayırlı olsun. Ama keşke iphone alsaydın.

 3. scanerı tam anlamıyla kullanamıyorum. sadece fotokopi oluyo ama bilgisayara yükleme yapamıyorum.

 4. @ayaz, Denetim Masası > Aygıtlar ve Yazıcılar bölümünde Canon MP250 Series Printer simgesine sağ tıklayarak tarama seçeneğini kullanabilirsin.

 5. mp 252 yazıcı almıştım. şuan calışmıyor. sanırım kartuşu bitti. tekrar calışması için,en ekonomik ne yapmam lazım? ne tavsiye edersiniz?teşekkürler.

 6. Koray merhaba,

  Ben bu yazıcıyı bitmiyen kartuş denen bir ürüne uyumlu olduğu için almıştım. Sende bunu deniyebilirsin. Google’de bitmeyen kartuş şeklinde arama yapabilirsin.

 7. canon mp 252 yazıcım var çıktı alamıyorum yazdır komutu veriyorum hiç tınmıyor.sadece fotokopi çekiyor.mürekkep var niye yazmıyor.

 8. @ALİ EKİCİ, tarama fonksiyonu sorunsuz çalışıyor mu? Yani tarattığın döküman bilgisayarda gözüküyor mu? Eğer o da olmuyorsa mevcut kurulumu silip yeniden kurulum yok. Ayrıca ekranda bir hata kodu var mı?

 9. taramayı hiç kullanmadım lazım olmadı yazıcıyla işim fotokopi çekmek ve çıktı almaktan ibaret şu anda fotokopi çekiyor çıktı vermiyor ekrandaki yazıcı simgesinde soru işareti var.b ve c de sürekli turuncu ışık yanıp sönüyor.

 10. Başka bir yazıcım olduğundan sebep Canon’u kutusuna koydum. Kullanma klavuzunda o hatanın sebebi yazıyor, okuyup çözüm yolunu uygulayabilirsiniz.

 11. Arkadaşllar benm yazıcı Canon
  PIXMA MP280 . Bilgisayara format attım yazıcın tüm kablolarını bağladım worde giriyorum yazdıra basıyorum farklı kaydet diye bişi çıkıyo sadece depoluyor yazdırmıyor kartuş full ne yapmalıyım acill !!! şimdiden teşekkürler

 12. Bende canon bir yazıcı aldım ve canon kartuş aldım bunu takmak için servis mi çağırmam gerekiyor? Videosu felan var mı? Takılması kolay mı?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir