Bisiklet Modası ~ Urban Arrow Bikes

Urban Arrow Bikes

Bisiklet sadece çocuklar için değil aslında büyükler için de bir ulaşım aracı olmalıdır. Dünyanın zengin, gelişmiş, gelişmekte olan birçok ülkesinde bisiklet revaçta olan bir araç iken ülkemizde durum tam tersi. Bu konuyu Sakarya Fırat dizisinin geçen haftaki bölümünde Ethem adlı karakter çok güzel özetli. Videosunu bulamadım, yoksa eklerdim konuya.

Bisikletin yavaş yavaş da olsa tekrar gündeme geliyor olması sevindirici. Bazı belediyelerin bisikletler için özel yollar yapması, bisiklet üreticilerin her ihtiyaca uygun ürünler tasarlaması ve elektrikli versiyonlarının çıkması bu konuda oldukça önemli.

Asıl mevzuya gelirsek. Hollanda menşeili Urban Arrow isimli bisiklet firması özel bir ürün tasarladı. Markanın ilk modeli olma özelliği taşıyan bisikletin ön kısmında büyükçe bir bagaj bulunuyor. Genelde bisikletlerin ön kısmında sepet bulunsa da bunun ön kısmında kargo alanı diyebileceğimiz büyükçe bir alan var. Bu alan bisikletin boyunu uzatarak biraz olsun park ve kaldırma sıkıntısı yaşatıp manevra kabiliyetini düşürse bile trafikte sizi daha görünür kılıyor.

Öndeki bagaj çocuğu veya köpeği ile haftasonu gezintisine çıkmak isteyenler hatta market alışverişini yapmak isteyenler için ideal bir çözüm üretiyor. Kargo alanı 180 kg’lik yüke kadar dayanım gösterebiliyor. Üstünü kapatmak için bir de brandası bulunuyor. Bisiklet ile yağmura yakalanmanız durumunda yağmur geçene kadar güzel bir sığınak bile olabilir.

Urban Arrow’un olumlu yanlarından biri de elektrik motoruna sahip olması. Aracı tek başına uzun süreli hareket ettirecek güce ve kapasiteye sahip olmasa bile kullanıcının pedal çevirmesine yardımcı oluyor.

Son birkaç özelliğini de yazmadan geçmeyim. Kargo alanı çıkartılarak normal bisiklete çevrilebiliyor. Lastiklerinin patlamaya dirençli ve konforlu olduğu söylenen “balon lastik” olduğu belirtiliyor.

Ülkemizde satılır mı, alıcı bulur mu bilemiyorum ama Avrupalı ailecek zevk alabileceği araçlar üretmedeki başarısını yine gösteriyor.

Urban Arrow Bisiklet Üstü Kapalı

Urban Arrow Bisiklet Üstü Açık

Urban Arrow Sebze

2 Comments on “Bisiklet Modası ~ Urban Arrow Bikes

  1. harika bisikletler,Hollanda’da bulunduğum süre içerisinde pek çok çeşitini görüp hayran kalmıştım…Özellikle başarılı bir Dutch markası olan Babboe’leri…ancak beraberimde götüremediğim için çocuklarım böyle bir bisiklette seyahat etmenin zevkinden mahrum kaldı ne yazık ki…keşke burada da olsa…

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir