Mafia 2 – Jimmy’s Vendetta

Mafia 2 Jimmy Vendetta

Bir önceki yazımda dedim ya 6 senelik hasret diye. Her ne kadar Mafia 2’yi beğenmesem bile oyunun resmi eklentilerini oynamamak olmaz. Mafia oyununun yapımcıları ana oyunu kısa bir senaryo ile bitirmiş. Oyuna devam etmek isteyenler içinse ücretli ekler sunuyor. Bu eklerden biri de 9.99$ fiyat etiketine sahip olan Jimmy’s Vendetta.

Jimmy’s Vendetta’daki işimiz haritada işaretli yerlere gidip verilecek görevi yerine getirmek. İrlanda ve İtalya mafyasından alacağımız görevlerin yanı sıra bol miktarda araba çalma görevi de yer alıyor. Toplamda 30 farklı görev verilecek. Bu görevler zorluk derecelerine göre simgelerle gösteriliyor. En zorlusu ise en sonda yer alan final görevi. 5 yıldız ile derecelendirilen görevde hedefimizdeki elemanların çoğunun Thompson 1928 makineli tüfeğe sahip olması görevin 10-15 kere tekrarlanması ile tamamlanmasını mümkün kılabiliyor.

Araba çalma görevlerinde ise pek bir zorluk bulunmuyor. Bazılarında direk arabayı çalıp teslimat yerine götürmek gerekirken bazısında ufak çatışmalar gerekli olabiliyor.

Jimmy’s Vendetta’nın en kötü yanı görevlerin içerisinde kayıt fonksiyonunun olmayışı. Eğer görev esnasında başarısız olduysanız o görevi tekrar almak ve olay yerine gitmek zorundasınız.

Bu eklentide güneş gözlüklerini hiç eksik etmeyen kel bir karakteri canlandırıyoruz. Oyunun orijinal versiyonundaki temiz pak yüzlü delikanlıya göre tam bir mafya izlenimi veriyor.

Neredeyse tüm görevlerde en az bir araç kullanmak mecburi. Araç kullanırken yüksek hızlara çıkmanız, aracın tekerleklerini yerden kesmeniz ve drift yapmanıza göre puan kazanıyorsunuz. Aynı şekilde öldürdüğünüz elemanlara göre de puan kazanıyorsunuz. Bu puanlar Mafia 2 serverlerine gönderiliyor. Dünya klasmanında kaçıncı olduğunuzu takip edebiliyorsunuz.

Jimmy’s Vendetta’nın sadece son görevinde video yer alıyor. Bu nedenle uzun uzun beklemek gerekmiyor. Ayrıca ilk versiyonundaki dergi toplama olayı da yok. Tek amaç var görevi al ve tamamla. Orijinal versiyonunda olmayan free ride yanı serbest dolaşma özelliği bunda yer alıyor. Yani sokaklarda kara katliamlar yapabilir, arabalar ile gezebilirsiniz.

10 saat 45 dakikada tamamladığım oyunda 607.522 puan elde etmişim.

Sonuç olarak Mafia oyununa karşı bir ilginiz varsa ve oyunun ikinci serisini bitirip biraz olsun beğendiyseniz Jimmy’s Vendetta’yı satın almanızı öneririm.

Keyifli oyunlar.

Ekleme: Yeni araba yok ama arabalar için farklı modifiye seçenekleri eklenmiş. Tamircilerde artık farklı renk, sticker ve tuning paketleri yer alıyor.

2 Comments on “Mafia 2 – Jimmy’s Vendetta

  1. OYUNAU BİTİRDİKTEN SONRA ben menüye geldiğimmde jimmiys vendetta yazıo ben ora tıkladım 3 tane bölüm cıkoo 1. sini bitirdim 2.ye basladım ama 2. deki görevler 1. dekilerle ynı 3 ünü bitirdikten sonra noluo eski karaktere gecebiliozmu

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir