Mafia 2 ~ Anlayana Kadar Bitti !

Mafia 2

Lise 1. sınıfta okul arkadaşlarımın şiddetli tavsiyeleri sonucu Mafia 1’i kurmuştum. Gerçektende yapılan övgüleri hak eden harika bir oyundu. Günlerce oyunu bitirmek için uğraşıyorduk. Levelleri nasıl geçeceğimiz konusunda her gün okulda bir birimize yol gösteriyorduk. Hatta hiç unutmam araba yarışı kısmını geçmek için saatlerce uğraşmış, beceremeyince save game’leri almıştım. İlk Mafia’yı oynayışımın ardından tam 6 sene geçti. Oyun haber sitelerinde sürekli oyunu takip ettim. Ve Ağustos ayında Mafia 2 piyasaya çıktı.

6 senelik hasretim sadece 12 saatlik bir heyecan içinmiş. Oyunu anlayana kadar aniden önüme çıkan Credits ekranı adeta şok etti beni. 15 bölümden oluşan oyunu tamamlamam sadece 12 saat sürdü. Ki bu süre bazen oyunu açık bırakıp, bilgisayarı boş bırakmam yüzünden bu kadar uzun.

Her neyse oyunun içeriği hakkında şunları söyleyebilirim. Temiz pak suratlı bir delikanlıyı canlandırıyoruz. Kahramanımızın oyundaki rolünü oyunun ismine bakıp Mafia sanmayın. Gerçek mayfa babalarının emrinde direk veya dolaylı yoldan çalışan bir tetikçi.

Oyunun konusu, grafikleri, elemanların suratları harika. Değinmek istemiyorum, bunları oyun sitelerinden bolca bulabilirsiniz.

Oyun bittikten sonra acaba ben menüden ek görevleri vs. mi bulamadım dedim kendi kendime. Mafia 1’de sokak köşelerinde el sallayan adamlar bize ek görevler verip, karşılığında da harika araçlar hediye ediyordu. Ama bunda malesef böyle bi durum yok. Ekstra para ödeyip oyunun ek paketlerini edinmek gerekiyor. Bunlar ile bir müddet daha devam edecek gibi.

5 Comments on “Mafia 2 ~ Anlayana Kadar Bitti !

  1. Şöyle diyim mafiayı bende 2 günde bitirdim OYun beni şok etti bu nedenlede 15 bölümlüğü bitince bu sefer çok üzüldüm o gerçekçilik o grafik falan filan hemen bitmesi beni çok üzdü hiç birşey anlamadan bitti ve oyun oyun olmadı…

  2. bende oyunu 2 günde bitirdim 1.günde can azalma sorunum vardı devlet düşmanına kadar . 2.gün ise italyancami neyse bir bölüm yani son bölüme kadar geldim oyunu türkçe oynadım ama son bölüm beni üzü joe başka arabada vito biz başka bir arabaya bindik joe nin araba baska yöndeydi o planda yokmuş çünkü … ama sinirlerimi bozan şu creditsi hemen kapattım …. . Soru : creditsi beklersem iyuna görevsiz devam edilirmi ?

  3. can azalma sorununu cracfix yapara resmi arka plan siyah el beyaz orta parmak yapan bir resmi yükleyin sorun biter diyer şeylere inanmayın bence en iyi bölüm iyi harcanan zaman ve dragon restoranı

Bir yanıt yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir