sitem.com/cgi-sys/defaultwebpage.cgi Sorununun Çözümü

Cpanel Config Hatası

Sunucunuzdan bir alan adının IP adresini değiştirdiniz ve karşınıza şu saçma sayfa çıktı sitem.com/cgi-sys/defaultwebpage.cgi. Saatlerce uğraştınız ama ne yaptıysanız nafile. O zaman uzun arayışlar sonucu bulduğum şu çözüm yolunu deneyin.

1) WHM Paneline bağlanıp şu adımları izleyin. Biraz uzun sürebilir. Bu işlem esnasında WHM’nin zaman aşımına uğrayıp çıkış yapmaması için menüden bazı öğeleri ara ara yeni sekme olarak açıp, kapayın.

Server Configuration > Update Preferences > EDGE* Builds (Manual Update Only) > Save

2) SSH programı (Putty) ile sunucuya bağlanın.

3) Güncelleme scriptini çalıştırın.

/scripts/upcp –force

4) httpd.conf’u yeniden oluşturun.

/scripts/rebuildhttpdconf

5) cpanel ve httpd’yi resetleyin.

etc/init.d/cpanel restart
etc/init.d/httpd restart

Şimdi sayfanıza erişmeyi deneyebilirsiniz. Eğer yine aynı hata ile karşılaşırsanız tarayıcının ön belleğini ve çerezlerini silin. Yine olmaz ise bilgisayarınızın dns önbelleğini şu şekilde temizleyin:

1) Başlat > Çalıştır > cmd

2) ipconfig /flushdns

3) ping -t www.sitem.com yazarak atadığınız IP adresi kontrol edin.

/cgi-sys/defaultwebpage.cgi

6 Comments on “sitem.com/cgi-sys/defaultwebpage.cgi Sorununun Çözümü

  1. Teşekkürler bir arkadaşım bu hatayı alıyordu. Sanırım headera 503 hata kodunu döndürüyor bu durum. Özellikle seo ile uğraşan siteler için kritik bir durum aslında. .htaccess’den düzeltmeye çalışmıştık ama yememişti. 🙂

  2. kardeşim daha açıklayıcı bir biçimde yazarsan sevinirim WHM panelini nerde olduqunu Shs programı indircezmi yoksa pc de varmı bi açıklık getirimsn

  3. Hocam aynı hatayı ben de alıyorum ama bunlar işe yaramadı. Hosting firması ile bir bağlantısı olabilir mi acaba? onlardan yardım istedim bakalım ne olacak.

  4. Maalesef işe yaramadı hocam. Benim sorunum farklı bir hosting hesabı ile benim hesap arasında ki dns aynı olmasından kaynaklanıyormuş. Yani farklı bir site ismi üzerinden yayın yapıldığı zaman böyle olunduğu söylendi. Teşekkürler.

Bir yanıt yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir