Tarayıcıdan Photoshop Deneyimi; Photopea

Photopea, Online Photoshop Uygulaması

Son dönemde yazılım geliştiriciler web tabanlı yada mobil uygulamalar üzerine kafa patlatıyor. Bilgisayar uygulamaları yerlerini basit, kurulumsuz, çoğu zaman da ücretsiz olan web uygulamalarına bırakıyor. Tanıtmak istediğim Photopea‘da onlardan biri. Photoshop ile yapabileceğiniz neredeyse herşeyi internet tarayıcınızdan yapmanıza imkan sağlıyor.

Photoshop’un 30 yılı aşkın bir geçmişi var. Günümüze gelene değin onlarca alternetifi çıktı, çıkmaya da devam ediyor, ancak hiçbiri ona alternatif olarak kalıcı bir yer edinemedi. İş, okul yada kişisel kullanımda Photoshop çoğu kullanıcı için olmazsa olmaz bir uygulama. Ama her bilgisayarda Photoshop yok veyahut herkeste Photoshop satın alacak bütçe yok. Benim gibi Photoshop’un sadece temel fonksiyonlarını kullanan, derin özelliklerine dalmayan biriyseniz Photopea’yı tarayıcınızın sık kullanılanlar sekmesine ekleyin.

2010 yılında Pixlr adında başka bir uygulamayı tanıtmıştım. Pixlr ile de benzer işlemleri yapabiliyorsunuz ama Photopea, Photoshop arayüzüne benzer yapısı, daha çok özellik barındırmasıyla dikkat çekiyor. İkisini de denemenizi tavsiye ediyorum.

Yeni başlayanlar için Photopea, genel tanıtım videosu

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir