Temamı (PophoV3) W3C Standartlarına Getirdim

Popho V3 Valid

Bu aralar yeni bir site yapacak gücüm yok. Bende boş durmaktansa eldeki siteleri modifiye ediyorum. Dünden bu yana gokhanhizal.com ile ilgileniyorum. Öncelikli olarak sayfanın en alt kısmındaki kategoriye dayalı 5 adet haberin gösterildiği bloğu yaptım. Bu bloğun yapımı bayağı uğraştırdı diyebilirim. Tek soru çıktı. O da IE6 ile sayfa taranırken sondaki sütun alta kayması. Bugün ise sayfanın html yapısını W3C standartlarına getirdim. Beyazıt’ın eklemeyi unuttuğu bazı tagları bulmak bayağı uğraştırdı diyebilirim. Sonuç olarak ortaya yeşil bir W3C sayfası çıktı.

Eğer sizde bu temayı kullanıyorsanız yada kullanacaksanız sayfamın kaynak kodlarına bakarak gerekli düzeltmeleri yapınız. W3C bilgilerinin yer aldığı ilk dört satırı komple alın. Sidebar kısmını ise aşağıda verdiğim şekilde değiştirin.

[php]
<div class=”sagciolma bozulmaamq yanmenu”>

<?php if (get_option(‘enable_300yan’)==’yes’) { ?>

<div class=”reklamresimleri”><?php echo get_option(‘300yan’);?></div>

<?php }else{ ?>

<?php } ?><h2>Arama Kutusu</h2><ul><li><div class=”aramakutusu”><form id=”searchform” method=”get” action=”<?php bloginfo(‘url’); ?>”><input type=”text” name=”s” id=”s” size=”15″ /><div class=”aramabutonu”><input type=”image” src=”<?php bloginfo( ‘template_url’ ); ?>/resim/buton.png” size=”60,23″ class=”aramabutonu” value=”Ara” /></div><div class=”temizle”></div></form></div></li></ul>

<ul><?php if ( function_exists(‘dynamic_sidebar’) && dynamic_sidebar(1) ){ ?> <?php } ?></ul>

<div class=”domestos”></div>

</div>

<div class=”domestos”></div>

</div>
[/php]

Birkaç değişiklik daha yapmış olabilirim ama aklıma gelenler bunlar.

Boş vakit bulursam bu temayı tamamen IE6 uyumlu hale getireceğim. Onun dışında firefox ve Chrome’de çalışıp IE 6-7-8’de çalışmayan özellikleri düzeltmeye/kaldırmaya çalışacağım.

3 Comments on “Temamı (PophoV3) W3C Standartlarına Getirdim

  1. Aslında zor bişeyi yok, w3c sayfalarında açıklamalar oluyor, ama bunlar çoğu zaman yanlış oluyor 🙂 Deneme yanılma ile hallediliyor genelde. Biraz sabır istiyor.

  2. Ben de bu kurallardan pek fazla anlamam ama açıklamalardan yakaladığım ipuçları sayesinde az-çok bişiler yapıyorum. Şimdi baktım; 21 hata 3 uyarı veriyor. Benim ki daha fazla :p

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir