Toyota’nın bu reklamı tanıdık geldi mi?

Toyota IQ

Doksanlı yıllarda Türkiye’de en çok ses getiren araçlar Fiat grubuna aitti. Fiat’ın Tempra, Tipo ve Uno gibi modelleri Türk halkı tarafından çok teknolojik, konforlu bulunmuştu. Peynir ekmek gibi satan araçlar kuş serisi otomobileri ikinci plana atmıştı. Fiat da Tempra için bu beğeninin bir göstergesi olarak Babam Diyo Ki isimli reklam filmi çekmişti.

Az önce HaberTürk ekranlarında yıllar önce izlediğim bu reklam filmini tekrar izler gibi oldum. Özgün tasarımlar yapamayan ama sağlamlığı ile ön planda Toyota markası Fiat’ın Babam Diyo Ki reklamını tabiri caizse araklamış. Tek fark bu reklamda arabalar ön plana çıkartılmıyor.

Yakın zamanda Türkiye temsilcisini değiştiren Toyota’yı her alanda özgün görmek istiyorum.

Toyota’nın reklam filmi üste, Fiat’ın ki yazının sonunda.

3 Comments on “Toyota’nın bu reklamı tanıdık geldi mi?

  1. Harbiden güzel nostalji oldu be. Teşekkürler.
    Ama bu Tempra çıktığında, gerçekten sınıfında çoğu markaya göre ilkleri yaptı. Çok donanımlıydı. Örneğin bende Astra g var ama bugün temiz bir Tempra bul, Astra konforunu arattırmaz. Çıktığında dijital ekranından darbe yedi birkere. Zamanın şartlarında bozulan kadranı yapacak adam yoktu heryerde. Şimdilerde köşe başı kadarancı var. Sonra kaportadan yana dili yandı. Şimdilerde Doğan Şahin parasına gidiyor. Ama varisi Tipo halen gidiyor. Ben şahsen hastasıyım.

  2. tempra teknolojik anlamda bir çok yenilik getirmiş olabilir ama o kıçı kalkmış tasarıma binmek de kalkmış bir kıç ister.

  3. Siz öncelikle isminizi soyisminizi, e-posta adresinizi gizlemeden yorum yapın. Ben burda hiçbir markayı kötüleme amacı gütmüyorum, aynı şekilde övme amacı da gütmüyorum. Sadece eleştiriyorum. Sizde kimlik bilginizi saklamadan eleştirebilirsiniz. Sanıyorum ki Toyota sahibisiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir